Udany debiut wydarzeń przełomowych dla branży drzwiowej i podłogowej. Odliczamy do kolejnych edycji Floor Expo i Door-Tec

W dniach 5-7 czerwca 2024 roku Ptak Warsaw Expo gościło aż dwa debiutanckie wydarzenia biznesowe. Swoje pierwsze edycje miały Floor Expo, czyli targi materiałów podłogowych i powierzchniowych, a także Door-Tec, event poświęcony technologiom i produktom dedykowanym branży drzwiowej. Ich pierwsze odsłony cieszyły się znaczącym sukcesem, więc już zaczęto myśleć o organizacji kolejnych.

Polska należy do grona światowych liderów w eksporcie stolarki drzwiowej i w produkcji podłóg. Oferowane produkty cieszą się dużą jakością oraz coraz większym globalnym zainteresowaniem. Branże nie są jednak odporne na wyzwania, a tych w krajowym przemyśle nie brakuje. Dlatego właśnie powstał koncept organizacji Floor Expo i Door-Tec – dwóch wydarzeń poświęconych branży podłóg i drzwi. Oba te eventy miały miejsce w tym samym czasie (5-7 czerwca 2024) w Ptak Warsaw Expo. Ze względu na wspólną strefę biznesowych wpływów, podobne grupy docelowe oraz większe możliwości przeprowadzenia skutecznego networkingu.

OEX, TEKNIKA, KNAUF i inni liderzy na Floor Expo i Door-Tec

Wydarzenia biznesowe organizowane w Ptak Warsaw Expo cieszą się renomą i nieposzlakowaną opinią dzięki odpowiedniemu dobraniu partnerów biznesowych i operowaniu dopasowanymi grupami docelowymi. Podczas Floor Expo i Door-Tec byli to między innymi deweloperzy i inwestorzy indywidualni, przedstawiciele sieci handlowych i sklepów z wyposażeniem wnętrz, przedstawiciele hurtowni i składów budowlanych, przedstawiciele firm produkujących drzwi i akcesoria drzwiowe, monterzy stolarki drzwiowej, stolarze, lakiernicy czy projektanci wnętrz i architekci.

Najnowsze rozwiązania i innowacje podczas wydarzeń prezentowali znani i cenieni liderzy sektora, między innymi OEX, TEKNIKA, KNAUF, Nomet, Renove, FOLPOL, Brintons czy BAO Polska. Katalog wystawców Floor Expo dostępny jest na stronie internetowej floorexpo.pl/katalog-wystawcow, a Door-Tec door-tec.pl/katalog-wystawcow.

Merytoryczna wiedza podczas Kongresu Branżowego Materiałów Podłogowych

Podczas Floor Expo odwiedzający mogli skorzystać z dawki merytorycznej wiedzy gwarantowanej przez ekspertów podczas Kongresu Branżowego Materiałów Podłogowych.

Pierwszego dnia wydarzenia skupiono się na ogrzewaniu podłogowym. Odbyło się kilka wykładów, między innymi wystąpienie Łukasza Strzałki „Na co zwrócić uwagę projektując i wykonując podkład podłogowy” czy Janusza Dziewanowskiego „Branżowe przepisy i dokumenty, odniesienia dotyczące ogrzewania podłogowego”. Drugiego dnia tematyka konferencji oscylowała wokół zagadnienia tłumienia hałasu przy użyciu technologii podłogowych. Mówiono o izolacji akustycznej (Adam Radzimski), akustyce w obiektach publicznych (Piotr Z. Kozłowski) czy ekspertyzach akustycznych (Henryk Kwapisz). Dzięki uczestnictwu w wydarzeniu baza wiedzy słuchaczy została zaktualizowana i wzbogacona o nowe branżowe informacje.

Sukces Floor Expo i Door-Tec

Debiutanckie edycje Floor Expo i Door-Tec okazały się sukcesem. Zostały one odwiedzone przez 4385 uczestników, którzy poznali oferty 109 wystawców. Frekwencja obu eventów spowodowała, że zaczęto przygotowania do kolejnych odsłon wydarzeń. Więcej informacji wkrótce na stronach Floor Expo i Door-Tec.